Udostępnij:

20190413 154050

Czyż to nie wspaniałe uczucie mieszkać w czystości? Każdy tak lubi, lubimy i my - Jarosławianie!

Punktualnie o godzinie 15:30, gdy na niebie znikły chmury i pojawiło się słoneczko, na placu rybaka przed latarnią morską zebrali się mieszkańcy Jarosławca w celu sprzątania swojej wioski. Sołtys - Katarzyna Budzich rozdzieliła worki na śmieci oraz rękawiczki, następnie rozdysponowano rejony, które należało szczególnie oczyścić z butelek, papierków i innych niepożądanych rzeczy.

Jeszcze przed rozpoczęciem całej akcji była mała chwilka na pamiątkowe zdjęcie przy rybaku… i do pracy!


grupa jarosławca

Kilka grup ruszyło w różne strony Jarosławca. Cześć osób zabrało się za czyszczenie centrum Jarosławca, inni poszli w stronę południa. Kolejna grupa rozpoczęła sprzątanie wschodniej części nadmorskiej miejscowości, aż do kanału Głownica. Nie zapomniano również o zachodniej części Jarosławca, gdzie wkroczono nawet w rejony po za „granicami” (za dawny Mikołajek).

20190413 162035

Pomimo silnego wiatru i dość niskiej temperatury, czerwone worki otrzymane od Gminy Postomino szybko się zapełniały śmieciami. Wszyscy chętnie sprzątali, nawet ci najmłodsi, którzy bardzo się angażowali!

20190413 162848

Po zakończeniu sprzątania Jarosławca rozpoczęła się integracja przy ciepłych płomieniach ogniska. Każdy mógł się ogrzać i posmakować pieczonej kiełbaski!

Jak widać mieszkańcy Jarosławca potrafią się zebrać i wspaniale działać. Na przyszły rok chcielibyśmy, aby udział w tym wydarzeniu brała jeszcze większa ilość osób. To tylko poprawi wizerunek naszego słonecznego miasteczka.

20190413 163328

sprzatanie2 1

sprzatanie2 2

sprzatanie2 3

sprzatanie2 4

ognisko1

ognisko2

Podziękowania

Składam serdeczne podziękowania dla mieszkańców za tak liczne przybycie i chęci do pracy oraz dla Pana Kwiatkowskiego za udostępnienie miejsca na ognisko.

Katarzyna Budzich - Sołtys

 

PS

Jeśli ktoś jeszcze robił jakiekolwiek zdjęcia z tej akcji i chciałby się nimi podzielić to prosimy o podesłanie ich na email lub na facebook: https://www.facebook.com/solectwo.jaroslawiec

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine