Udostępnij:

Jarosławiec

Parę dni temu pisaliśmy o ogłoszonym przetargu przez Urząd Morski na dalszy remont opaski betonowej w Jarosławcu oraz na refulację plaży. Cały czas obserwujemy ogłoszenie. W dniu wczorajszym, tj. 17 maja, UM Słupsk zmienił treść ogłoszenia. Największą zmianą jest zmiana terminów. Między innnymi wydłużono okres składania ofert, jednakże zmianie uległ również termin refulacji plaży. 

W poprzedniej wersji dokumentu oferent miał czas do końca czerwca na realizację tego zadania. W tej chwili termin ten ustalono na 21 października 2016 r.

W związku z tym, że nadal w dokumentacji jest obostrzenie, że w sezonie letnim (tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 2016) prace mają być wstrzymane, są szanse, iż firma, która podejmie się realizacji tego zadania do Jarosławca wkroczy dopiero we wrześniu 2016 r.


Plaża

Trzeba sobie uświadomić, że jest coraz mniej czasu. Urząd Morski Słupsk przyjmuje oferty do 23 maja, do godziny 10:00. Po otwarciu ofert przystąpi do analizy złożonych dokumentów co też chwilę potrwa. Umowa może zostać podpisana najpóźniej na 30 dni od terminu składania ofert. Wszystkie te procedury mogą spowodować, że żadna firma nie zdecyduje się rozpocząć prac w czerwcu br.

To są oczywiście spekulacje i gdybania. Najważniejszą informacją jest to, że żadne prace na plaży w Jarosławcu podczas wakacji (od 1 lipca do 31 sierpnia) odbywać się nie będą!
Za tą decyzję w Urzędzie Morskim jesteśmy bardzo wdzięczni. Zarówno my mieszkańcy jak i przyjeżdżający turyści, którzy chcą wypoczywać w spokoju na takiej plaży:

Plaża Jarosławiec

Zdjęcia zamieszczone w artykule zostały wykonane wiosną 2016 r. w Jarosławcu. Żadne ze zdjęć nie jest manipulowane czy podrasowywane przy użyciu jakiegokolwiek programu graficznego! Ostatnie zdjęcie zostało wykonane tuż po czyszczeniu plaży przez specjalistyczną maszynę.

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine