Udostępnij:

Na parkingu jarosławieckiej skarpy brzegowego klifu w sobotę, 20 sierpnia 2011 r. w trzech kategoriach wiekowych:

- „szczeniak” – psy do 1 roku życia,
- „open” – psy od 1 roku do 5 lat,
- „weteran” – psy powyżej 5 lat,

zostały przeprowadzone Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2011”. Po raz kolejny imprezę zorganizowało Centrum Kultury i Sportu w Postominie.


Do konkursu zgłosiło się 19 psich piękności, różnych ras z 10 miejscowości.

Kategorię „szczeniak” wygrał pies o imieniu TOFIK rasy nowofundland. Zwycięzca ma dopiero 5 i pół miesiąca i przyjechał wraz z opiekunami ze Słupska. Gminę Postomino reprezentował półroczny labrador BRUNO – pies Małgorzaty Maciejewskiej z Nacmierza.

Kategorię otwartą do 5 lat wygrał JUNIOR – pies rasy owczarek środkowoazjatycki. 4-letni pies mieszka w Słupsku.

Wśród weteranów (powyżej 5 lat) najlepiej wypadł owczarek niemiecki o imieniu DESA. Pies wraz z właścicielami przyjechał z Bystrzycy Kłodzkiej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymały Puchary Wójta Gminy Postomino, a wszystkie biorące udział w konkursie psy nagrodzone zostały też produktami Pedigree.

Wyboru „Jarosławieckiego Championa 2011” dokonała publiczność spośród zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Ilość i siła oklasków oraz głośność i intensywność kibicowania widzów zdecydowała o zwycięstwie jednego spośród 3 psów. Ale nie było tak łatwo. Pretendenci do tytułu (wraz z opiekunami) musieli zaprezentować co potrafią. Psy pokonywały rozstawione na placu przeszkody: tunel i płotki. Musiały też aportować i prezentować posłuszeństwo.

Najgłośniejszych i najdłuższych braw doczekał się owczarek niemieckipies Janusza Jankowiaka z Bystrzycy Kłodzkiej. DESA została „Jarosławieckim Championem 2011” i otrzymała Puchar Wójta Gminy Postomino, a w nagrodę worek karmy.

Nie zabrakło też konkursów dla publiczności. W konkursie „Wiedzy o psie” trzeba było odpowiedzieć na 20 testowych pytań. Największa wiedza wykazała się Marta Hejner z Gliwic, odpowiadając na 16 pytań. O drugie i trzecie miejsce zwycięzców wyłoniła dogrywka, w której na więcej pytań odpowiedział Grzegorz Kiliński z Poznania (II miejsce) i pokonał Pawła Aftewicza z Skierniewic (III miejsce). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Dla najmłodszych został przeprowadzony konkurs rysunkowy, którego tematem przewodnim było hasło „Pies moich marzeń”. W zabawie udział wzięła 15-to osobowa grupa dzieci. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione przez jury – publiczność, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

W pokazie wystąpił 4 letni pies GOLDEN z Placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie, który pod bacznym okiem opiekuna zaprezentował swą sprawność, wykonywał polecenia, aportował. Na co dzień pies ponaga funkcjonariuszom w wykrywaniu narkotyków.

Od lat o bezpieczeństwo weterynaryjne imprezy zadbał lekarz Mieczysław Bojke z Darłowa, a całość przedsięwzięcia sprawnie przeprowadziła Joanna Targowska – sędzia i członek Polskiego Związku Kynologicznego ze Słupska.

Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia kierowane są do sponsorów i współorganizatorów, a są nimi:
Smażalnia Ryb „Jackowo” – Mieczysław Zawada, Jarosławiec
Placówka Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie wraz z GOLDENEM
Firma Pedigree

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine