Udostępnij:

Ubiegłoroczny Bieg po Plaży przyniósł kolejny organizacyjny sukces w postaci Certyfikatu „Złotego Biegu” przyznanego przez biegaczy z całego kraju, zajmując pierwsze miejsce w dwóch kategoriach – został najlepszym biegiem przełajowym w kraju i najlepszą imprezą biegową w województwie zachodniopomorskim. Bieg otrzymał też w ubiegłym roku Laur Starosty Sławieńskiego i Certyfikat Marki Lokalnej „Zielone Serce Pomorza”.

Te wyróżnienia szczególnie nas motywują do organizacji kolejnych edycji tego, znanego już w kraju i za granicą biegowego przedsięwzięcia, w którym na starcie stają zawodnicy profesjonalni i amatorzy.


O jego randze może świadczyć rokrocznie rosnąca liczba uczestników (700 osób na starcie w roku 2011), wśród których nie zabrakło lekkoatletycznych sław. Bieg po Plaży wygrali m.in. Abel Kirui – Mistrz Świata w biegu maratońskim w Berlinie w roku 2009 i Taegu w roku 2011, Cosmas Kyeva – tryumfator Maratonu w Poznaniu, Krakowie, Mathew Kosgei – zwycięzca m.in. Cracovia Maraton, Półmaratonu Świętokrzyskiego. Na linii startu pojawiają się też czołowi polscy zawodnicy i zawodniczki, Mistrzowie Świata, Europy i olimpijczycy: Renata Paradowska, Dorota Gruca, Antonina Rychter, Jan Białk, Artur Osman, Marcin Chabowski, Adam Draczyński, Błażej Brzeziński, Piotr Drwal, Paweł Januszewski i inni.

Także Goście Honorowi Biegu podnoszą prestiż jarosławieckiej imprezy. Wśród nich byli m.in.: Irena Szewińska, Sebastian Chmara, Marek Danielak, Henryk Paskal, Zdzisław Krzyszkowiak, Zbigniew Buczkowski, Jerzy Skucha, Władysław Komar, Andrzej Wroński i wielu innych. W tegorocznej edycji biegu na linii startu nie zabraknie też olimpijczyków.

Od ubiegłego roku Bieg po Plaży jest jednym z biegów wchodzących w skład ogólnopolskiej akcji biegowej – Festiwalu Biegów, której zakończenie ma miejsce w Krynicy Zdroju we wrześniu 2012 r.

Międzynarodowy Bieg po Plaży na stałe wpisał się do ogólnopolskiego kalendarza imprez biegowych i stwarza okazję do integracji miłośników aktywności fizycznej w uroczej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec.

Zapewne, jak co roku tak i na linii startu XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012”, który odbędzie się w dniu 8 lipca 2012 r. staną zawodnicy profesjonalni i amatorzy z całego kraju i z zagranicy. Liczymy, że po raz kolejny zostanie pobity rekord frekwencji, jednakże z uwagi na infrastrukturę wsi i zaplecze którym dysponujemy został wprowadzony limit uczestników – 1000 osób.

Zawodnicy, tak jak w roku poprzednim startując z centrum niewielkiej wioski rybackiej pokonają 15 km trasę, z czego odcinek plażą to ok. 7 km. Także w tym roku planowana jest „agrafka” na plaży. Zaplanowano tam też dodatkowy punkt kontrolny trasy z matami pomiaru międzyczasów i stanowiskiem sędziowskim.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest od lat Gmina Postomino, zaś Patronat Honorowy nad Biegiem przyjęli m.in.: Polski Związek Lekkiej Atletyki i Polski Komitet Olimpijski. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP 3 Szczecin, Radio Koszalin, „Dziennik Bałtycki”, „Głos Koszaliński” oraz portal www.MaratonyPolskie.pl.

Podczas Biegu po Plaży od lat prowadzi się dodatkowe klasyfikacje: Pracowników Samorządowych, Policjantów, Strażaków. Od roku 2011 wprowadzono dodatkową klasyfikację Funkcjonariuszy Straży Granicznej. W ramach jarosławieckiej imprezy w ubiegłym roku odbył się Bieg o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej a w tegorocznej edycji rozegrane zostaną I Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych, nad którymi Patronat przyjął Komendant Główny SG.

Biegowi towarzyszą także: Festyn rodzinny „Uśmiechnięta gmina” (w przeddzień zawodów), XXII Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie lata 2012” na dystansach 500, 1.000 i 2.000 m oraz XVII Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” na dystansie 2.000 m dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, wojewodów, marszałków i ich zastępców.

Jarosławieckie bieganie rozpocznie o godz. 9.00 młodzież. O godz. 10.15 na dystansie 2.000 m rywalizować będą samorządowcy – wójtowie, burmistrzowie, radni, pracownicy urzędów. O godz. 11.00 na 15-to kilometrową trasę wyruszą uczestnicy XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012”.

W Biegu po Plaży zaplanowano nagrody dla kobiet i mężczyzn, finansowe za miejsca 1-10 i rzeczowe za 11-15 miejsce oraz po 3 nagrody rzeczowe w kategoriach wiekowych co 10 lat.

W bieżącym roku wprowadzono możliwość dokonywania opłaty startowej przelewem na konto. Zróżnicowano też jej wysokość w zależności od terminu wpłaty:

  •  do dnia 15 maja 2012 r. - 20.00 zł
  • do dnia 15 czerwca 2012 r. - 30.00 zł
  • do dnia 01 lipca 2012 r. - 40.00 zł

Po w/w terminie – 50.00 zł, płatne tylko gotówką w Sekretariacie Biegu, który będzie czynny:

  •  7 lipca 2012 r. (sobota) – sala sportowa Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65B w godz. od 18.00 do 21.00.
  • 8 lipca 2012 r. (niedziela) – sala sportowa Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65B w godz. od 7.00 do 10.15 (do godz. 9.45 przyjmowane są zgłoszenia do biegu samorządowego)

Każdy z zawodników, rejestrując się elektronicznie i dokonując przelewu będzie mógł również wybrać rozmiar pamiątkowej koszulki. Pozostali zawodnicy otrzymają dowolny rozmiar. Planujemy, że tak jak i w roku poprzednim będą to koszulki z tzw. tkaniny oddychającej.

Już dziś zarejestruj się do Biegu i spędź miłe chwile w nadmorskiej Gminie Postomino. Zapraszamy!

Agnieszka Czarnuch
dyrektor Biegu

REGULAMIN XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012″

ZAPISY ELEKTRONICZNE do XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012″

Źródło: biegpoplazy.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine