Udostępnij:

14 lipca 2012 r. – już po raz ósmy w Jarosławcu wystartował Bieg Śniadaniowy. Mimo deszczowej pogody w w przeddzień biegu – w piątkowe popołudnie organizatorzy na wydanie 1000 zapisowych kart startowych potrzebowali trochę ponad 2 godziny.

W sobotni poranek ze wszystkich zakątków Jarosławca na parking za Punktem Informacji Turystycznej zaczęły podążać uczestnicy tej formy porannego spędzenia czasu, ustawiając się za czerwonym amerykańskim Hummer`em, z którego płynęła porywająca, rytmiczna muzyka.

 

 


Start śniadaniowego biegu, poprzedziła prezentacja zaproszonych gości, wśród których byli: Jacek Wszoła – złoty medalista olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu, Bogusław Mamiński – Wicemistrz Świata i Europy w biegach średnich i długich, pomysłodawca Biegów Śniadaniowych, Ryszard Ostrowski – olimpijczyk z Seulu i czterokrotny Mistrz Polski w biegu na 800 m, Kazimierz Adach – brązowy medalista w boksie z Moskwy, Romuald Krupanek – organizator biegu Biegnij Warszawo. Ze strony gospodarza, gminny samorząd reprezentowali: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, któremu towarzyszył syn Igor, Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy Postomino, Agnieszka Czarnuch – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Bogdan Szlawski – dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie, Bogumiła Roman-Struś – dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach, Jarosław Kwiatek – Komendant Straży Gminnej w Postominie, Radni Rady Gminy w Postominie: Daniel Pakos z Wilkowic i Renata Zarzycka z Jarosławca, Artur Struś – Prezes UKS „Czarni” Pieszcz, Bożena Ugorska – pracownik Urzędu Gminy, Piotr Żuchowski – sołtys sołectwa Jarosławiec, Krzysztof Lewandowski – szef ratowników WOPR w Jarosławcu oraz pracownicy Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

foto003

Nim barwny peleton uczestników wyruszył na dwu i pół kilometrową trasę Biegu Śniadaniowego po ulicach Jarosławca, rozgrzewkę przeprowadził mistrz olimpijski – Jacek Wszoła.

foto024

Bieg prowadzili z podestu Hummer`a, który poruszał się w tempie rekreacyjnym Roman Toboła, którego głos jeszcze od niedzielnego Międzynarodowego Biegu po Plaży krążył po zakamarkach Jarosławca i Grzegorz Kułaga – szczeciński aktor i mistrz ceremonii, dobrze znany kibicom ligi piłki siatkowej i Pucharu Polski w skokach narciarskich w Zakopanem oraz z atmosfery, jaką potrafi stworzyć podczas imprez sportowych.

foto027

Uczestnicy pokonując dystans w tempie rekreacyjnym z radością wykonywali polecenia prowadzących: klaskali w rytm muzyki i głośnymi okrzykami „budzili” turystów i mieszkańców Jarosławca, którzy nie wstali jeszcze z łóżek. Biegacze robili meksykańską falę, brali udział w konkursach, tańczyli.

foto037

„Swoją przygodę biegową zaczynałem od startu w jednym z Biegów Śniadaniowych” – powiedział w wywiadzie Wójt – Janusz Bojkowski – „a we wrześniu chcę spróbować swych sił w maratonie, czego i wam życzę, zapraszając na kolejną edycję biegu śniadaniowego za rok.”.

Wiejący od morza ciepły wiaterek, miejscami przebłyski słońca za chmur, radość na twarzach uczestników były dobrymi atutami biegowego sobotniego poranka. Na mecie wszyscy zarejestrowani biegacze otrzymali od organizatorów śniadanie sportowca, składające się z: wody mineralnej, jogurtu, banana, batona oraz rogalika, artykułów ufundowanych przez sponsorów Biegów Śniadaniowych. Robiono też pamiątkowe zdjęcia z olimpijczykami, a na trasie widać było biegnące rodziny, grupy kolonijne. Najstarszy uczestnik miał ponad siedemdziesiąt lat i przyjechał do nas z Warszawy.

foto053

W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania składamy Komendantowi i Funkcjonariuszom Straży Gminnej w Postominie, Naczelnikowi i Strażakom z OSP Łącko oraz Pawłowi Majbrodzie z Rewiru Dzielnicowych w Postominie za zabezpieczenie newralgicznych punktów trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Z. Ludwikowski
A. Czarnuch

źródło: ckis.postomino.pl

foto065

Foto: Grzegorz Wasyl Grabowski

Zdjęcia z Biegu Śniadaniowego 2012 w Jarosławcu są dostępne tutaj:

http://www.biegnijwarszawo.pl/biegi-sniadaniowe/relacje/122-biegi-sniadaniowe-na-polmetku-jaroslawiec

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine