Udostępnij:

Na sobotę, 14 lipca 2012 roku zaplanowano Festiwal Piosenki Wakacyjnej „BURSZTYNEK”. Jednak tego dnia pogoda postawiła na swoim. Ulewny deszcz nie pozwolił na zorganizowanie jarosławieckiego festiwalu. Impreza została przeniesiona na 17 lipca 2012 r. Wtorkowe popołudnie okazało się bardziej sprzyjające dla uczestników festiwalu. Choć rano siąpił deszcz i było zimno, to w południe rozpogodziło się i zaświeciło słonko.

Impreza współtowarzyszyła letniemu tournee „BUTIKU” – imprezie organizowanej przez sieć BUTIK. YOUR NEW STYLE.

Festiwal Piosenki Wakacyjnej „Bursztynek” zorganizowano w trzech odsłonach – trzech kategoriach wiekowych, przeplatanych konkursami i zabawami „Butiku”. Festiwal Piosenki odbył się we wspaniałej atmosferze.

 


 

 

W najmłodszej kategorii wiekowej na scenie zaprezentowało się 9 solistów. Najlepszą zdaniem jury okazała się Ola Kusy z Międzyświecia, na II miejscu uplasował się Bartosz Kostrzewiński ze Sławna, a III miejsce przyznane zostało Zofii Białczak z Sieradza.

Po prezentacji uczestników I kategorii wiekowej festiwalu, na scenie pojawili się organizatorzy tournee „BUTIKU”, którzy przez ponad pół godziny zabawiali konkursami publiczność. Imprezę prowadzili Rafał Tito Kryla – uczestnik programu YOU CAN DANCE. W czasie trwania imprezy na scenie odbyły się liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Po konkursie tańca break dance na scenie zaprezentowali się uczestnicy Festiwalu Piosenki Wakacyjnej „BURSZTYNEK” w kategorii wiekowej 10-13 lat, która była najbardziej oblegana przez uczestnik. Na scenie zaprezentowało się 10 solistów, jeden duet i dwa zespoły, w sumie 33 osoby. Po prezentacji jurorzy ocenili najlepsze trzy wykonania. I miejsce w tej kategorii zajął Zespół „Tęcza”, który składał się z dwóch solistek: Doroty Kozubek i Weroniki Jagieła oraz 16 osobowego chórku. Zespół przebywał na kolonii w Ośrodku Wczasowym „BARKA” w Jarosławcu. II miejsce zajęła Julia Rybak z Sieradza, natomiast III miejsce ex aequo zajeły: Anna Podedworna z Sosnowca i Julia Radomska ze Zduńskiej Woli.

Ostatnie wejście konkursowe Festiwalu odbyło się po krótkiej przerwie, w czasie której na scenie zawitał Tito, prowadząc ciekawe konkursy. W kategorii wiekowej 14+ podczas Festiwalu zaprezentowało się tylko 4 solistów. Jurorzy oceniając tę kategorię wybrali najlepsza trójkę. III miejsce zajęła Wiktoria Filipowska z Sosnowca, II miejsce – Daria Tomczyńska z Sieradza, a fenomenalnym odkryciem okazał się Kacper Szulski z Korzybia, zajmując I miejsce. Kacper na scenie czuł się tak swobodnie, co zauważyli wszyscy – nawet organizatorzy akcji promocyjnej Butiku. Na zakończenie Kacper zaśpiewał jeszcze kolejne utworzy w rytm muzyki reggae.

 

Jurorami festiwalu były: Dorota Leśniewska – nauczyciel, pedagog ze Sławna oraz Agnieszka Kostrzewińska – nauczyciel LO w Sławnie.

Dyplomy i upominki ufundowane zostały przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie, które wręczyła Agnieszka Czarnuch – Dyrektor CKiS. Wszyscy uczestnicy Festiwalu Piosenki Wakacyjnej „BURSZTYNEK” otrzymali też drobne upominki firmy BUTIK –  z rąk Rafała Tito Kryla.

M. Lech-Szajner
A. Czarnuch

źródło: ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine