Udostępnij:

W dniu 15 lipca 2012 r. ciepłe i słoneczne popołudnie umożliwiło przeprowadzenie na letniej scenie w Jarosławcu Festiwalu Tańca „TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE”. W festiwalu udział wzięło 9 solistów oraz zespół taneczny. Publiczność zagościła na całej powierzchni tutejszego parkingu. Kilka razy zapraszano wszystkich chętnych do wzięcia udziału w festiwalu, ale mało, kto był zdecydowany by zaprezentować się na „deskach” letniej sceny.

Tegoroczny festiwal podzielony był na 3 kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-13 lat, 14 lat i więcej.

W najmłodszej kategorii zaprezentowały się dwie osoby, które otrzymały równolegle, I miejsca. Byli to: Bartosz Kostrzewiński ze Sławna oraz Karolina Wójcik z Mroczkowic – obie prezentacje były ciekawe i sympatyczne.

 


 

W kategorii 10-13 lat najlepsze układy taneczne zaprezentowało 4 solistów. Spośród wszystkich najlepszy okazał się Michał Babicki z Radomia. Michał zaprezentował autorski układ choreograficzny do muzyki hip-hop`owej. W kategorii tej zaprezentowali się również: Natalia Lerka z Łodzi, Ola Grzywińska z Łodzi oraz Janusz Zaszczerzyński z Łodzi, którzy przebywali na kolonii w O W „Barka” w Jarosławcu.

W najstarszej kategorii wiekowej 14 lat i więcej zaprezentowało się 3 solistów. Najwięcej braw oraz bisów otrzymała Ewelina Szcześniewska z Warszawy, która tańczy w formacji tanecznej „AKANT FAMILY”. Ewelina bierze udział w Mistrzostwach Polski i świata w tańcach latynoamerykańskich i salsie. Podczas niedzielnego występu zaprezentowała mieszankę tańców „street i dance”. Ponadto na scenie zaprezentowali się Patrycja Liberska z Wadowic oraz Kacper Szulski z Korzybia.

Na zakończenie Festiwalu na scenie zaprezentował się zespół o nazwie „BARKA”, składający się z dzieci i młodzieży przebywającej na kolonii w O W „BARKA” w Jarosławcu. Opiekunem zespołu była p. Agnieszka Ślósarczyk, która w ciągu tygodnia nauczyła grupę kolonistów tańca belgijskiego. Taniec ten prezentowany jest w parach.

W czasie, gdy jurorzy – Agnieszka Kostrzewińska (nauczyciel LO w Sławnie) oraz Dorota Leśniewska (nauczyciel/pedagog ze Sławna) obradowali na scenie zaprezentowało się 9 młodych talentów wokalnych, prezentując wesołe, letnie piosenki.

Na zakończenie festiwalu prowadząca imprezę Maria Lech-Szajner wraz z Agnieszką Ślósarczyk – opiekunem grupy „BARKA” nauczyły publiczność tańca belgijskiego. Nie było to takie proste, ale udało się roztańczyć dużą grupę publiczności.

Festiwal zorganizowany został przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie, które ufundowało dyplomy oraz upominki dla uczestników festiwalu.

M. Lech-Szajner

źródło: ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine