Udostępnij:

W dniu 7 lipca 2012 r. w Jarosławcu, na placu przy ul. Bałtyckiej i Dorszowej, odbył się festyn „Uśmiechnięta Gmina”. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała nikogo. Około południa nad Jarosławcem zawisły czarne chmury, a potem pojawił się deszcz wraz z gromami z nieba, istną burzą. Taka pogoda nie sprzyjała na wyjście z domów. Na ulicach Jarosławca zrobiło się pusto. Festyn rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ok. godz. 17.00 – w strugach deszczu.

 

Na scenie jako pierwszy wystąpił zespół EXTRES BAND ze znanymi utworami. W między czasie na placu dla wszystkich zorganizowano namiot, gdzie można było pomalować buźki, uśmiechy na kartkach, kolorowankach a obok były dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci.


Scena festynu tryskała uśmiechem, zwłaszcza gdy na deskach pojawił się kabaret Marcina Smolczyka. Podczas występu za brzuchy ze śmiechu trzymały się mali i duzi.

W programie imprezy „Uśmiechnięta Gmina” był również czas dla dzieci, w którym przewidziane były różne konkursy, zabawy i śpiewy, które prowadzili Piotr i Bob (dwie duże maskotki festynu). Konkursy były również sprawnościowe i oczywiście wszystko na wesoło.

Podczas festynu można było skorzystać z darmowych porad medycznych jak również z punktów gastronomicznych i handlowych.

Do godz. 20.00 odbywała się rejestracja uczestników festynu. Liczba ta była potrzebna do określenia procentowego udziału uczestników w festynie i ubieganie się o tytuł Uśmiechniętej Gminy 2012. Warunki atmosferyczne tego popołudnia nie sprzyjały: deszcz, burza, a na zakończenie bryza morska, która przerodziła się w szara gęstą mgłę z ograniczoną widocznością spowodowały, że frekwencja podczas festynu była nie zawysoka, a mianowicie – zarejestrowano 713 uczestników jest to 9,97 % naszych mieszkańców.

Około godziny 20.30 na scenie odbyło się symboliczne przekazanie Certyfikatu za uczestnictwo Gminy Postomino w plebiscycie na najbardziej „Uśmiechniętą Gminę 2012”, jak również oświadczenie o ilości mieszkańców Gminy Postomino. Certyfikat ten odebrał Zastępca Wójta Gminy Postomino – Adam Drapała z rąk Sylwii Lisieckiej – przedstawiciela firmy TOM-ART, organizującej zmagania miast.

Następnie na scenie pojawił się zespól BELFAST – the sounds of Boney M. Choć pogoda była niesprzyjająca – bo mgła ogarnęła ciemnością festyn, to występ gwiazdy wieczoru rozkołysał i rozśpiewał wszystkich uczestników festynu. Zespół bisował dwa razy.

Festyn „Uśmiechnięta Gmina” można zaliczyć do pomysłowych i bardzo atrakcyjnych, który wywołuje niejeden uśmiech na twarzy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy bawili się podczas festynu, dzięki Wam GMINA POSTOMINO zaistniała na mapie „Uśmiechniętych Gmin” w Polsce.

Podziękowania kierowane są także do Firmy TOM-ART z Gniezna za pomysł i wyśmienitą realizację. Serdecznie dziękujemy również strażakom z OSP Wilkowice oraz Komendantowi i funkcjonariuszom Straży Gminnej za dbanie o ład i porządek podczas imprezy.

M.L-Sz
źródło: www.ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine