Udostępnij:

IMG 9801 CustomRemont trwa! Początkowy etap prac remontowych przewiduje odtworzenie rowów przydrożnych i odmulenie istniejących przepustów pod zjazdami na trasie rowów, remont przepustów drogowych pod zjazdami do posesji w miejscach gdzie one powinny być, a nie zostały wybudowane, wyprofilowanie „zarośniętych” poboczy w celu umożliwienia w miarę szybkiego odpływu wód opadowych do rowów przydrożnych, wykarczowanie zakrzaczenia porastającego rowy przydrożne, wywiezienie go i utylizacja.

Następnie zostanie wyrównana istniejąca nawierzchnia bitumiczna betonem asfaltowym oraz wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni grysami bazaltowymi na bazie emulsji asfaltowej modyfikowanej.

IMG 9853

Przypominijmy, że inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Remont drogi Powiatowej nr 0532Z Rusinowo - Jarosławiec - Naćmierz - Grzybno na odcinku od miejscowości Jarosławiec do miejscowości Grzybno”, na który powiat sławieński otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój. Wartość projektu wynosi 4.554.172,53 zł, z czego Urząd Wojewódzki dofinansuje zadanie w kwocie 428.400 zł. Nasza Gmina zobowiązała się do udzielenia pomocy finansowej Powiatowi w wysokości do 320.000 zł.


IMG 9801

Oto bardzo ciekawy komentarz czytelnika, który wpadł do naszej skrzynki pocztowej:

"Remont drogi jest bardzo potrzebny, Cieszymy się że główny szlak turystyczny będzie wyremontowany. Będzie SUPER. Nie, nie będzie super, będzie wreszcie normalnie!"

Jan

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine