Udostępnij:

Błękitna flaga w JarosławcuNa kąpielisku „Jarosławiec Wschód” po raz pierwszy w 2012 roku realizowany będzie międzynarodowy program Błękitna Flaga. Program Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem certyfikacji kąpieliska. Program prowadzi międzynarodowa Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Blue Flag przez kąpielisko „Jarosławiec Wschód” jest jednoznaczne ze spełnieniem przez to kąpielisko surowych kryteriów, co do jakości wody w kąpielisku, czystości, informacji i edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i infrastruktury.

Organizatorem kąpielisk i miejsca wykorzystywanego do kąpieli jest Gmina Postomino.

Obowiązujące przepisy prawne nałożyły na organizatora kąpieliska obowiązek prowadzenia w ramach wewnętrznej kontroli nadzoru nad jakością wody w kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli.


Państwowy Powiatowy Inspektor sanitarny w Sławnie będzie wydawał oceny o jakości wody w nadzorowanych kąpieliskach na podstawie uzyskanych od organizatora sprawozdań z badań.

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr XIX/161/12 Rady Gminy Postomino z dnia 28 marca 2012 roku w sprawie wykazu kąpielisk na terenie gminy Postomino w 2012 roku na terenie gminy funkcjonować będą dwa kąpieliska:

  • kąpielisko morskie „Jarosławiec Wschód” o długości 500 mb linii brzegowej, pomiędzy 1-3 zejściem na plażę oraz
  • kąpielisko morskie „Jarosławiec Zachód” o długości 1.500 mb linii brzegowej, pomiędzy 6-9 zejściem na plażę.

Więcej o programie można przeczytać na stronach organizacji www.blueflag.org

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine