Udostępnij:

Letni Wieczór

29 czerwca 2022 roku melomani usłyszeli koncert inaugurujący pierwszą edycję Letnich Wieczorów Organowo-Kameralnych w Jarosławcu.

Cykl koncertów zatytułowanych Letnie Wieczory Organowo-Kameralne w Jarosławcu potrwa w tym roku od 29 czerwca do 27 lipca. Koncerty będą odbywały się w każdą środę o godz. 18. Wydarzenie skierowane jest zarówno do mieszkańców regionu, jak i turystów, licznie odwiedzających Jarosławiec w sezonie letnim, którzy po upalnym dniu spędzonym na plaży będą mogli w kontemplacyjnej atmosferze doświadczać muzyki organowej i kameralnej za pośrednictwem niemal wszystkich zmysłów.

Podczas koncertów artyści wykonywać będą literaturę muzyczną od baroku, poprzez kolejne epoki, aż po muzykę współczesną, czemu sprzyjać będzie znakomita akustyka jarosławskiej świątyni. W pierwszej edycji cyklu zaplanowaliśmy 5 koncertów, do współpracy zapraszając duety zarówno instrumentalne jak i wokalno-instrumentalne, dlatego program będzie wyjątkowo ciekawy i urozmaicony – informuje oboistka i dyrektor artystyczna wydarzenia Magdalena Maniewska.


Mam wielką nadzieję, iż Letnie Wieczory Organowo-Kameralne na stałe wpiszą się
w kalendarz sezonu letniego Jarosławca, który ma szansę stać się jednym z istotnych ośrodków promocji kultury wysokiej na Pomorzu - podkreśla Magdalena Maniewska.

Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpili oboistka dr Magdalena Maniewska wraz ze znakomitym organistą Zbigniewem Gachem. Artyści zaprezentowali zróżnicowany stylistycznie wachlarz repertuaru na obój i organy oraz na organy solo. W ich wykonaniu usłyszelismy m.in. utwory Georga Friedricha Haendla, Johanna Sebastiana Bacha, Alessandro Marcello, Astora Piazzolli czy Feliksa Mendelssohna-Bartholdyego.

Organizatorami Letnich Wieczorów Organowo-Kameralnych jest Gmina Postomino oraz Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Łącku.

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Letni Wieczór

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine