Udostępnij:

W krainie baśni

Zaczarowany świat baśni i bajek był tematem przewodnim tegorocznego zlotu gromad oraz drużyn Hufca Sławno zorganizowanego w stanicy harcerskiej w Jarosławcu. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zuchy, harcerze i instruktorzy ponownie spotkali się w „Leśnej Polanie”, by wspólnie podsumować kolejny rok swojej pracy i służby. XIV Zlot Hufca ZHP Sławno pn. „W krainie baśni” zainaugurowano apelem i odczytaniem rozkazu specjalnego. Następnie jednostki udały się na ognisko, na którym prezentowały swoje osiągnięcia i wysłuchały gawędy druha komendanta. Nie obyło się również bez pląsów, harcerskich piosenek i zabaw ruchowych.

Kolejny dzień rozpoczęto warsztatami z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na nich uczestnicy zbiórki odbyli podstawowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, tj. nauczyli się między innymi postępować z osobami nieprzytomnymi, stosować pozycję boczną ustaloną oraz wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Praktyczne zajęcia z użyciem fantomów na pewno wniosły wiele i zachęciły do szerszego zdobywania wiedzy oraz umiejętności służących ratowaniu ludzkiego życia.

Następny punkt zlotu, ten najbardziej związany z jego fabułą, to przegląd umiejętności wokalno-aktorskich zuchów, harcerzy i… instruktorów. Na scenie prezentowano fragmenty znanych bajek, stroje, śpiewano piosenki, a przede wszystkim wyśmienicie bawiono się, wcielając się w postaci ze świata dzieciństwa. Dalsza część programu również odbyła się na scenie obozowego amfiteatru. Tu także zabrzmiały piosenki, tym razem z harcerskiego śpiewnika. XXIV Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama” otworzył występ zespołu „Wrzosy” z Warszkowa, który doskonale wpisał się w tematykę spotkania i zachęcił wszystkich do wspólnej biesiady z muzyką. Niemal ćwierćwieczna impreza jak zawsze przyniosła wiele wzruszeń i pozwoliła odkryć nowe talenty wokalne nagradzane gromkimi brawami.


Po krótkim wytchnieniu, zgodnie z tradycją, zlotowicze wyruszyli w barwnym korowodzie do centrum Jarosławca pod Pomnik Rybaka, by wykonać pamiątkową fotografię i dokonać zwiadu po nadmorskiej stolicy powiatu. Zanim ogłoszono ciszę nocną, gromady i drużyny wzięły udział w „Bajkowej grze terenowej”, na której trasie każdy mógł wykazać się znajomością świata fantazji. Ostatni dzień zlotu upłynął na zajęciach w grupach, zwiedzaniu miejscowości, jej atrakcji i wędrówkach po plaży. „Zaczarowany świat baśni i bajek” na długo pozostanie w pamięci tak, jak wszystkie minione zloty naszego hufca, które łączy ciekawy wątek, miła atmosfera i wspaniała harcerska przygoda. Bardzo serdecznie dziękujemy gościom - Zespołowi „Wrzosy”, instruktorom za przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia, a nade wszystko zuchom i harcerzom oraz ich drużynowym za udział w nim. Do zobaczenia na XV Zlocie Hufca ZHP Sławno, który nosił będzie nazwę…

Jacek Błaszczyk

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine