Udostępnij:

Harcerskie lato 2019

Czas wakacyjnej przygody powoli dobiega końca. Już niebawem, po naszych bliższych i dalszych wędrówkach pozostaną tylko wspomnienia, a obozowe plecaki zamienimy na szkolne. Wypoczęci – powrócimy do codziennych obowiązków, przeglądając dziesiątki zdjęć osób, które poznaliśmy i miejsc, które odwiedziliśmy. Najważniejsze jednak, że tegoroczna Harcerska Akcja Letnia – również w naszym Hufcu – była udana i całkowicie bezpieczna, zarówno na zgrupowaniu obozów w Jarosławcu, puszczańskim obozie 12. Leśnej WDH „Drzewianie” w miejscowości Próchnówek oraz podczas jednodniowych zajęć organizowanych przez gromady i drużyny w Związkach Drużyn ZHP.Oczywiście najliczniejszą formą wypoczynku była ta, zorganizowana w nadmorskiej Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana”.

Tradycyjnie już zaplanowano i zorganizowano cztery dwutygodniowe turnusy, w czasie trwania których z harcerskiej oferty wypoczynku skorzystało ponad 600 osób – zuchów, harcerzy, kadry instruktorskiej z harcerskich hufców z całej Polski oraz dzieci i młodzieży niezrzeszonej. Baza obozowa sławieńskiego ZHP gościła także wielu indywidualnych letników zainteresowanych spędzeniem chociażby kilku dni w urokliwej i zazwyczaj słonecznej miejscowości nad Bałtykiem. Program, jaki realizowały drużyny obozowe był niezwykle bogaty i pozwalał wszystkim na uczestniczenie w ciekawych zajęciach, zdobywaniu przydatnych umiejętności i sprawności oraz służył poznawaniu walorów turystycznych Pomorza Środkowego.

Nad całością tego wielkiego przedsięwzięcia czuwali hm. Ryszard Sobczak – komendant zgrupowań i jego zastępcy. Dzięki bardzo dobrej współpracy z kadrą instruktorską oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczny wypoczynek – Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sławnie, wszystkie założenia Harcerskiego lata 2019 zostały w pełni zrealizowane. Niewątpliwą zasługę w osiągnięciu takiego stanu rzeczy miał również personel kuchenny i gospodarczy na czele z wieloletnią szefową kuchni - panią Janiną Świetlik. Jej osobisty nadzór i zmysł smaku sprawia, że każdy posiłek jest niemal domowy i zachęca wypoczywających do powrotu na gościnne piaski „Leśnej Polany”.


Koniec sierpnia, z uwagi na zbliżający się 30. Zjazd Hufca ZHP Sławno i wybór nowych władz hufca, to nie tylko moment podsumowania tegorocznej akcji letniej, ale również innych form wypoczynku zorganizowanych w czasie trwania obecnej kadencji Komendantki i Komendy Hufca. Harcerska Akcja Zimowa to sposób na wypoczynek prowadzony w okresie przerwy zimowej. Składają się na niego (podobnie, jak w przypadku Nieobozowej Akcji Letniej) zajęcia przygotowywane przez drużyny i gromady, a także wyjazdowe zimowiska. W latach 2016-2019 w HAZ-ie wzięło udział ponad 600 osób, a we wspomnianym NAL-u – blisko 500 zuchów, harcerzy, instruktorów oraz osób niezorganizowanych. Kończąca się Harcerska Akcja Letnia swoimi formami objęła ponad 3000 uczestników. Łącznie, w tym czteroletnim okresie udało się ciekawie zagospodarować wolny czas dla blisko 4200 członków ZHP i naszych sympatyków.

hm. Jacek Błaszczyk

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine