Udostępnij:

teatr szynel plakat piątki z kulturą top 960

W najbliższy piątek w Jarosławcu odbędzie się bezpłatny spektakl teatralny. W ramach akcji "Piątek z kulturą" w tym tygodniu na scenie zobaczymy Nowy Teatr im. Witkacego ze Słupska, który przedstawi spektakl muzyczny pod tytułem "Wszyscyśmy z jednego szynela".

Startujemy o godzinie 20:00 na placu za Punktem Informacji Turystycznej (Nadmorska 28, przy zejściu na plażę nr 4)

„Wszyscyśmy z jednego szynela”


  • Autor: Rafał Kmita
  • Reżyseria: Rafał Kmita
  • Muzyka: Janusz Wojtarowicz
  • Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
  • Obsada: Igor Chmielnik, Jerzy Karnicki, Grzegorz Kliś, Krzysztof Kluzik, Arkadiusz Lipnicki, Hanna Piotrowska, Piotr Plewa, Katarzyna Chlebny, Karol Wolski i Michał Kula (głos narratora)

„Wszyscyśmy z jednego szynela” to spektakl muzyczny dryfujący pomiędzy teatrem a kabaretem. Dryfujący również gdzieś pośród rosyjskich stepów, śniegowych zamieci i długich karcianych wieczorów, w atmosferze rzewnej wschodniej muzyki. Za pomocą aluzji, cytatów, zabawnych anegdot udało się Rafałowi Kmicie wyczarować świat XIX-wiecznej Rosji. Pełen humoru, satyry i miejscami ostrej ironii. Ale świat ten nie jest pozbawiony ciepła i liryzmu, będącego hołdem złożonym tamtejszej kulturze. Krótkie, zabawne historie, odwołujące się do twórczości Gogola, Czechowa czy Dostojewskiego, subtelnie i mądrze puentowane, ozdobione są fantastycznymi „pieśniami” Janusza Wojtarowicza.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min. (z przerwą)

teatr szynel plakat piątki z kulturą

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine