Udostępnij:

piknik960

Wakacje z klimatem - piknik ekologiczny.
W sobotę, 3 sierpnia 2019 r. jarosławiecki plac za Punktem Informacji Turystycznej zamieni się w zielony, ekologiczny piknik, na którym będzie dużo atrakcji dla dużych i małych. Będą konkursy z nagrodami, gry, piosenki jak również będzie Krystyna Czubówna. Szczegóły poniżej oraz na plakacie:

WAKACJE Z KLIMATEM to cykl pikników rodzinnych z zakresu edukacji ekologicznej, które odbędą się w 20 miejscowościach w okresie 20.07.-10.08.2019 r.

W ramach wydarzenia odbędzie się szereg warsztatów dotyczących m.in. segregacji śmieci i recyklingu, drzew i ich roli w ekosystemie, bioróżnorodności oraz zielonej energii. Przedstawiony zostanie spektakl dla dzieci o tematyce ekologiczno – przyrodniczej, zorganizowane zostaną liczne gry i zabawy edukacyjne, dotyczące ekologii i ochrony przyrody. Powstaną stanowiska eksperckie na których zaprezentowane zostaną: solarna pracownia edukacji ekologicznej, rowerowe kino bez prądu, modele wiatraków, turbiny wiatrowe i wodne oraz wyjaśnione mechanizmy ich działania. W ramach programu popularna lektorka Krystyna Czubówna przeczyta fragmenty książek przyrodniczych dotyczących życia roślin i zwierząt.


Celem projektu, jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych. Projekt ma poszerzać wiedzę z zakresu gospodarki odpadami, energii odnawialnych oraz ochrony środowiska i przyrody. Skierowany jest do dzieci oraz dorosłych i ma charakter otwarty.

waka2

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Stanowisko wyposażone w tablice naukowe, modele wiatraków, turbin wiatrowych i wodnych oraz samochód zasilany panelami fotowoltaicznymi.

ROWEROWE KINO BEZ PRĄDU

Pokaz innowacyjnej metody wytwarzania prądu. Instalacja składa się z systemu trzech stacjonarnych rowerów, na których podczas pedałowania wytwarzany jest prąd zasilający projektor. Pedałując jednocześnie oglądamy film.

UPCYCLINGOWY TRIATHLON

Konkurs z nagrodami polegający na pokonaniu wskazanego dystansu trzema różnymi upcyclingowymi metodami: bieg po zużytych oponach rowerowych lub samochodowych, turlanie obręczy rowerowej, chodzenie na szczudłach z profili aluminiowych. Na mecie uczestnik będzie miał za zadanie właściwie posegregować odpady i odpowiedzieć na pytania z zakresu ekologii.

EKO PUZZLE

Gigantyczne puzzle tworzące obraz 5×5 metrów, składający się ze 100 elementów. Obraz układanki nawiązuje do wykorzystywania surowców wtórnych, ochrony surowców naturalnych i oszczędzania energii. Układając eco puzzle w ciekawy sposób uczymy się postaw proekologicznych.

oprojekcie2

QUIZY KOMPUTEROWE

Czy jesteś eko? Na tym stanowisku dzięki quizom komputerowym znajdziemy odpowiedź na to pytanie.

GRA DLA KLIMATU

Przestrzenna Gra DLA KLIMATU. Uczestnicy poruszają się po ogromnej (3x4m) planszy i odpowiadają na proekologiczne pytania związane z oszczędzaniem energii.

WARSZTATY

Warsztaty na temat segregacji śmieci i recyklingu

Podczas warsztatów uczestnicy zadbają o środowisko naturalne i zostaną inżynierami – zbudują własną budkę dla jerzyka! Jerzyk to wspaniały, ważny dla człowieka ptak. Dlatego tak istotne jest, aby stworzyć mu odpowiednie warunki do życia i rozmnażania się. Prowadzący warsztaty opowie o ekologii i wytłumaczy, jak można dawać przedmiotom drugie życie. Aby zrozumieć idee „nowe życie odpadów” oraz „ze starego coś nowego”. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia plastyczno – techniczne z zastosowaniem materiałów nadających się do recyklingu. Na warsztatach dowiemy się, jak można wykorzystywać tekturę od prawdziwego eksperta w dziedzinie kartonu. Prowadzący opowie o najnowszych technologiach, dzięki którym możemy zaprojektować i wykonać nietypowe przedmiotu z kartonu.

Warsztaty na temat drzew i ich roli w ekosystemie

Skąd się wzięły drzewa? Jak wyglądało pierwsze drzewo? Jakie drzewo jest najstarsze na świecie? O czym mówią liście i dlaczego liście mają tak różne kształty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze światem drzew otrzymają uczestnicy biorący udział w warsztatach.

Warsztaty na temat bioróżnorodności

Uczestnicy warsztatów poznają bioróżnorodność Morza Bałtyckiego oraz dowiedzą się, jak poszczególne ekosystemy: flra i fauna oddziaływają na siebie. Uczestnicy dowiedzą się także, po przeprowadzonym eksperymencie, w jaki sposób człowiek oddziałuje na akweny wodne oraz jak zapobiec negatywnym skutkom działania człowieka. Dzieci stworzą własny akwen wodny. Uczestnicy rozwiną umiejętność wykorzystywania surowców naturalnych, zamiast szkodliwych dla bioróżnorodności gatunkowej sztucznej chemii.

HAPPENING ZIEMIA W NASZYCH RĘKACH

Prosta forma i kolorowa oprawa angażuje dzieci i dorosłych. Animatorzy z doświadczeniem zachęcają do świadomych, ekologicznych wyrobów i działań.

KOŁO FORTUNY

Ekologiczne konkursy z nagrodami.

SPEKTAKL TEATRALNY - "Nad Kolorową Rzeczką"

Spektakl poetycko – muzyczny przeznaczony dla dzieci w wieku 3-9 lat. Czas trwania: ok 55 min.

Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno, Muzyka: Dawid Ludkiewicz, Scenografia: Beata Paruch

Występują: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek – Rogaczyk, Joanna Mazewska

piknik plakat 960

Więcej informacji: http://wakacjezklimatem.pl/o-projekcie/

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine