Udostępnij:

Sobotni poranek, 3 grudnia 2011 r. przywitał wszystkich temperaturą ok. 6º C. Wiaterek powiewał z prędkością ok. 20 km/h. Nie było prószącego śniegu, temperatury minusowej, oblodzonych tras. Pogoda niczym nie przypominała zimy a mimo to w Jarosławcu były Mikołaje, czekolada, herbata na mecie, gorąca grochówka, a na starcie rozradowane twarze uczestników. Anomalia pogodowa utrzymująca się od miesiąca była sprzymierzeńcem dla organizatora.

Na XI Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie Zimy 2011” i zawody towarzyszące zjechała się rekordowa liczba (392) zawodników starszego i młodszego pokolenia z różnych stron kraju.

Trasy zawodów „powróciły” na Osiedle Południe ze startem i metą przy latarni morskiej  w związku z pracami przy jarosławieckim klifie i wyłączeniu z użytkowania części ul. Nadmorskiej. W ocenie biegaczy trasy przy latarni są pełne uroku, mają swój niepowtarzalny klimat, swój styl i kuszą urokliwym podbiegiem ul. Szkolnej.


W role mikołajów wcieliły się radne: Alicja Kukowska i Jadwiga Krakowska. Była też Daniela Igras, która od lat wspiera organizację mikołajowego święta. Jarosławieckich Mikołajek było wszędzie pełno, rozdawały czekolady, pozowały do zdjęć, niesfornych biegaczy przywoływały dźwiękiem dzwonka do porządku. Z kolei Grzegorz Kukowski czuwał nad tym, żeby nikomu niczego nie brakowało.

W rolę starterów poszczególnych biegów wcielali się zaproszeni olimpijczycy i sponsorzy, wśród których byli: Paweł Pączek – Dyrektor Oddziału BGŻ S.A w Sławnie, Maciej Krzyształowski – Dyrektor Sklepu Decathlon w Kobylnicy, Włodzimierz Olszewski – właściciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Specjalistycznego „Olszewski i synowie” w Sławnie, Michał Zieliński – menager Pensjonatu „Constans” w Jarosławcu oraz znani, słupscy olimpijczycy: Jan Dydak, Jan Huruk i Tomasz Czubak. Starterami biegów byli też: Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Postominie, Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino oraz Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino.

Od godziny 11.00 na trasy biegowe o dystansach 600, 800, 1000 i 1200 metrówco 10 minut wybiegała młodzież w różnych grupach wiekowych, łącznie 212 osób – po 106 chłopców i dziewcząt, biorących udział w XI Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych „Powitanie zimy 2011”.

W tegorocznej XI edycji Ogólnopolskich Biegów Młodzieżowych „Powitanie Zimy 2011” w Jarosławcu stanęło 212 uczestników w tym: 106 dziewcząt i 106 chłopców wywodząc się z 24 miejscowości w kraju reprezentując szkoły podstawowe i gimnazja.

Z terenu Gminy Postomino najliczniejsze reprezentacje wystawiły szkoły:
- Jarosławiec – 64 zawodników,
- Postomino – 37 zawodników,
- Pieszcz – 13 zawodników,
- Korlino – 8 zawodników.

Do pierwszej, nagradzanej szóstki każdego z biegów najwięcej, bo 5 zawodników zakwalifikowało się reprezentantów ZS w Pieszczu – UKS Czarni Pieszcz. Jarosławiec miał 3 reprezentantów na podium, a po 2 – szkoły w Postominie i Korlinie.

Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Zwycięzcy:

600 m dziewcząt, rocznik 2001 i młodsze:
1.Wenig Dominika – LKB Braci Petk Lębork
2. Hrucyk Anna – SP nr 3 Kołobrzeg
3. Boho Emilia – SP Szczenurze
4. Gralak Aleksandra – UKS Rowokół Smołdzino
5. Kirszling Marcelina – SP Szczenurze
6. Narkiewicz Daria – ZS Jarosławiec

600 m chłopcy, rocznik 2001 i młodsi:
1. Majda Dominik – SP Lejkowo
2. Hapka Daniel – Traper Złocieniec
3. Kozak Paweł – SP nr 10 Koszalin
4. Słodziński Kacper – ZS Pieszcz
5. Szymichowski Michał – SP Szczenurze
6. Budny Łukasz – ZS Jarosławiec

800 m dziewcząt, rocznik 1999-2000:
1. Kaszewska Oktawia – SP Lejkowo
2. Majda Anita – SP Lejkowo
3. Barska Kamila – UKS Orzeł Objazda
4. Wolska Klaudia – SP Linia
5. Zielonka Adrianna – UKS Czarni Pieszcz
6. Hrycyk Agnieszka – SP nr 3 Kołobrzeg

800 m chłopcy, rocznik 1999-2000:
1. Kurkul Jan – ZS Pieszcz
2. Berbeć Michał – UKS Rowokół Smołdzino
3. Gruntowicz Michał – ZS Pieszcz
4. Rąpała Kamil – SP Lejkowo
5. Łopata Sylwester – SP Lejkowo
6. Pacenko Rafał – ZS Postomino

1.000 m dziewcząt, rocznik 1997-1998:
1. Przybyszewska Paulina – LKS Jantar Ustka
2. Wolska Sylwia – SP Linia
3. Wenelska Zuzanna – Gimnazjum Malechowo
4. Wenig Angelika – LKB Braci Petk Lębork
5. Stawarz Joanna – Gimnazjum Wicko/ Ekoludek Szczenurze
6. Dybiec Zuzanna – ZS Postomino

1.000 m chłopcy, rocznik 1997-1998:
1. Socha Mateusz – Gimnazjum nr 2 Biecz
2. Wiśniewski Arkadiusz – UKS Rowokół Smołdzino
3. Przygucki Dawid – SKLA Słupsk
4. Ludwicki Krzysztof – ZS Postomino
5. Kozak Dominik – UKS Rowokół Smołdzino
6. Kurz Robert – ZS Postomino

1.200 m dziewcząt, rocznik 1996:
1. Dobek Anna – LKS Mila Lębork
2. Wenig Paula – LKB Braci Petk Lębork
3. Oleksa Kamila – ZS Jarosławiec
4. Figurska Oktawia – ZS Jarosławiec
5. Skrzypczak Natalia – UKS Rowokół Smołdzino
6. Macias Anna – ZS Jarosławiec

1.200 m chłopcy, rocznik 1996:
1. Błaszczyk Patryk – UKS Jantar Ustka
2. Orynycz Paweł – UKS Rowokół Smołdzino
3. Sochacki Krystian – MOS Ustka
4. Matelak Marcin – ZSS Korlino
5. Zielonka Grzegorz – UKS Czarni Pieszcz
6. Matelak Tomasz – ZSS Korlino

PEŁNE WYNIKI – XI Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie zimy 2011”

Każdy przekraczający metę zawodnik oprócz mikołajowej czapki, baloników, długopisów, pocztówek, ołówków otrzymanych przy zapisach z rąk jarosławieckich Mikołajów otrzymywał pamiątkowy dyplom i słodką czekoladę.

Zwycięzcy podczas uroczystej dekoracji w sali sportowej ZS w Jarosławcu otrzymywali medale za miejsca I-III, dyplomy, nagrody rzeczowe i wejściówki do Parku Wodnego Jan w Darłówku. Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jarosławcu przypadł Wiktorii Wąsickiej ze Słupska – najmłodszej zawodniczce Biegów Młodzieżowych.

Następnie na trasę wyszli miłośnicy spacerów z kijkami, by wziąć udział w III Mikołajkowych 2 milach morskich Nordic Walking „Powitanie zimy 2011”. W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło 48 osób, w tym 23 kobiety i 25 mężczyzn.

Zawodnicy i zawodniczki musieli pokonać dystans 3.704 metrów. W tym roku zaplanowano 2 pętle. Pierwsza, o długości 1.200 m. wiodła brukowanymi uliczkami Jarosławca, a druga, dłuższa przecinała też jarosławieckie łąki i lasy.

Pierwszy na mecie z czasem 20,23 min był Mirosław Bierkus z Koszalina, mistrz świata drużynowy roku 2010. Następnie zaraz za nim na metę wkroczył Adrian Tofil z Gdyni z czasem 20,41 min. Trzecim z klasyfikacji open mężczyzn na mecie był Adam Malinowski z Pomiłowa, zapalony biegacz.

Wśród kobiet zwyciężyła Danuta Skóra ze Słupska z czasem 23,44 min. (9-ta na mecie). Następne pozycje zajęły Janina Gałczyńska, również ze Słupska, z czasem 27,05 min., a trzecią sklasyfikowaną panią była Iwona Pełka z Koszalina z czasem 27,13 min.

PEŁNE WYNIKI – III Mikołajkowe 2 mile morskie Nordic Walking „Powitanie zimy 2011”

Najwięcej uczestników w tegorocznej imprezie reprezentowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Aktywni Postomino (19 osób). Pierwszymi mężczyznami na mecie z klubu byli: Piotr Brzozowski ze Sławna, Mieczysław Tracz z Bolszewa i Jacek Kowalski z Darłowa, wśród pań pierwszą na mecie była Alicja Kukowska z Pałowa, następnie Jadwiga Krakowska z Łącka i Sylwia Szada z Korlina.

Wszyscy zawodnicy oprócz pakietów sponsorskich, w skład których wchodziły: mikołajowa czapka, bandamka, smycz, ołówek, długopisy, pocztówki po przekroczeniu linii mety otrzymywali także słodką tabliczkę czekolady, dyplom i pamiątkowy kubek.

Na zakończenie imprezy w hali sportowej ZS w Jarosławcu zostały rozdane nagrody dla pierwszej trójki sklasyfikowanych w kategorii open kobiet i kategorii open mężczyzn. Puchar Wójta Gminy Postomino otrzymała Danuta Skóra, zaś Puchar Przewodniczącej Rady Gminy w Postominie otrzymał Mirosław Bierkus.

Wśród wszystkich miłośników Nordic Walking rozlosowano też 22 ufundowane przez sponsorów upominki, wśród których zalazły się:
- weekend dla 2 osób z wyżywieniem w Pensjonacie Constans w Jarosławcu – Bronowicki Marian, Sławno
- voucher na pakiet zabiegów spa do wykorzystania w Centrum Zdrowia i Wypoczynku Król Plaza Spa & Wellness – Kozłowiecki Waldemar, Koszalin,
- 2 obrazy wykonane przez Wandę Janowicz – Galeria Piaskowa w Jarosławcu – Gałczyński Albin, Słupsk, Staszyńska Marianna, Białogard,
- 10 upominków sportowych – Szada Sylwia, Korlino, Tracz Mieczysław, Boleszewo, Kukowska Alicja, Pałowo, Brzozowski Piotr, Sławno, Brzozowska Teresa, Sławno, Chabowska Stanisława, Górsko, Kwaśniak Zdzisław, Słupsk, Zdzitowiecka Danuta, Sławno, Bajor Dariusz, Darłowo, Bajor Halina, Darłowo,
- 2 wejściówki do Parku Wodnego Jan w Darłówku – Kowalski Jacek, Darłowo, Miklasińska-Kamelska Monika, Sławno,
- 2 vouchery na stok narciarski w Albatros Spa & Ski w Jarosławcu – Brzozowski Ryszard, Slawno, Bąk Lucyna, Pałówko,
- bon towarowy na zakup nagród w sklepie Decathlon Kobylnica – Bartoszek Aldona, Sławno,
- 4 bony towarowe do zrealizowania w Sklepie Sportowym Puma w Sławnie – Tracz Emilia, Bolszewo, Krakowska Jadwiga, Łącko, Kowalska Beata, Darłowo, Pełka Janusz, Koszalin

Po wejściu na metę ostatniego uczestnika marszu Nordic Walking, na starcie ustawili się zawodnicy XI Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie Zimy” na dystansie 6000 m. W gronie 132 zawodników były 24 kobiety, do tego honorowy start zaliczyli Tomasz Czubak (przybiegł jako 69 zawodnik na metę, pokonując cały dystans) i Jan Huruk – przebiegł honorowo jedną pętlę 6-cio kilometrowej trasy.

Zwyciężyli: Piotr Drwal z Ustki z czasem 18,34 min. Jako drugi, ze stratą ponad pół minuty linię mety minął Dawid Dworak z Lęborka, a trzecim był dwukrotny zwycięzca biegu mikołajkowego w latach 2001 i 2002 – Piotr Pobłocki z Lęborka. Na czwartym miejscu finiszował Marcin Nagórek z Zamościa, piątym był Arkadiusz Kozak – Koszalin, szósty – Jan Rybaczyk z Darłowa, a siódmy – Grzegorz Skocelas ze Smołdzina. Na 8 pozycji uplasował się Grzegorz Antosik z postomińskiej „Bryzy”, a 9 był Andrzej Krajewski (siedemnastoletni) zawodnik UKS „Wieża” Postomino. 10-tą pozycję zajął Jerzy Kulczyk z Tychowa, a 11 był Tomasz Zalewski ze Złocieńca. Emil Kamiński z Żukowa zajął 12 miejsce, a za nim znalazł się darłowski mors – Witold Mierzwa. Reprezentant „Bryzy” – Maciej Pominkiewicz zajął miejsce14, a Mieczysław Baran z Koszalina miejsce 15.

Najlepsza z 24 kobiet – Kamila Pobłocka z Lęborka z czasem 23,05 min. o 2 minuty pokonała Edytę Szczygielską – Sławno. 3 miejsce przypadło dla Katarzyny Pobłockiej z Lęborka (siostry zwyciężczyni), zaś 4 miejsce zajęła Irena Samoił-Kowalska z Bobolic. Paulina Przybyszewska z Ustki była 5-ta, a za nią znalazła się reprezentantka KB „Olszewski i Synowie” – Agnieszka Matyka. 7-ma była Grażyna Antosik ze Sławska, a 8 Izabela Frontczak z Koszalina. 9 miejsce zajęła Agata Wojciechowska-Hrycak – Kołobrzeg, a 10 – Ewelina Łukaszewicz ze Szczecinka.

PEŁNE WYNIKI – XI Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie zimy 2011”

Zwycięzca i zwyciężczyni podczas dekoracji otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino i Przewodniczącej Rady Gminy Postomino. Głównymi nagrodami były rowery, które ufundowali: Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego „Olszewski i synowie” ze Sławna oraz Bank Spółdzielczy w Ustce. Nagrodami rzeczowymi i bonami na zakupy w Sklepie Decathlon w Kobylincy nagrodzono miejsca od II do XV wśród mężczyzn i od II do X wśród kobiet.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali czapki mikołajkowe, dyplomy, czekolady i okolicznościowy medal mikołajkowy. Nie zabrakło też pamiątek z gminy Postomino – długopisów, ołówków, widokówek.

Puchar Głosu Koszalińskiego dla najlepszego biegacza Pomorza Środkowego przypadł Piotrowi Drwalowi.

Najlepszymi biegaczami z terenu Powiatu Sławieńskiego zostali Jan Rybarczyk z Darłowa i Edyta Szczygielska ze Sławna. Upominki dla nich ufundowała Firma Remontowo-Budowlana Macieja Figurskiego z Rusinowa.

Z kolei najlepszymi biegaczami z Gminy Postomino okazali się Grzegorz Antosik z Masłowic i Aneta Szostek z Tynia.

Najwcześniej urodzeni biegacze – Marianna Staszyńska i Kazimierz Bułczyński także otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Zbigniew Stefaniak otrzymał nagrodę specjalną.

Pamiątkowe upominki wręczono też tym, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe  edycje biegu mikołajkowego, a byli to: Grażyna i Grzegorz Antosik, Henryk Chudy i Adam Malinowski.

Gminę Postomino reprezentowało 15 biegaczy i biegaczek, w tym 2 reprezentantów sekcji LA UKS Wieża Postomino, 10 z KB Bryza Postomino i 3 biegaczy niezrzeszonych. Swój pierwszy start biegowy, przynajmniej w Jarosławcu zanotowali: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Aneta Szostek z Tynia i Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz z Postomina.

Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białogardzie przy współpracy postomińskich sędziów: Małgorzaty Łabędzkiej, Krzysztofa Jurewicza, Krzysztofa Ugorskiego i Marka Domżałowicza oraz sędziowie Nordic Walking pod przewodnictwem Arkadiusza Kozaka.

Trasę biegu zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej w Postominie, Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie oraz strażacy z OSP Łącko oraz harcerze – wolontariusze z ZSS w Korlinie. Nad zdrowiem uczestników przedsięwzięcia czuwali też ratownicy medyczni z grupy MedCam Andrzeja Ruta.

Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy też ogromnej rzeszy wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i wspomogli nas w organizacji tego sportowego wydarzenia.

Gorące podziękowania kierujemy też do współorganizatorów i sponsorów jarosławieckiego, mikołajowego święta. Bez Was zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe. Dziękujemy.

WSPÓŁORGANIZATORZY i WSPÓŁPRACOWNICY

Urząd Gminy w Postominie

Agencja Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie

Klub Biegacza BRYZA Postomino

Morski Oddział Straży Granicznej w Darłowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Łącku

Ratownicy medyczni – MedCam Sławno

Stowarzyszenie Kultury fizycznej AKTYWNI Postomino

Straż Gminna w Postominie

Zespół Szkół w Jarosławcu

SPONSORZY:

Agencja Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie

ALBATROS SPA & SKI, Jarosławiec

Bank Gospodarki Żywnościowej S. A. – Oddział w Sławnie

Bank Spółdzielczy w Ustce

Cukiernia, Wytwórnia Lodów TAJA, Roman Tama, Jarosławiec

DECATHLON – Sklep w Kobylnicy k/Słupska

Dom Gościnny SALWADOR, Jarosławiec

Firma Remontowo-Budowlana, Maciej Figurski, Rusinowo

GALERIA PIASKOWA, Wanda Janowicz, Jarosławiec

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie

Gospodarstwo Agroturystyczne U MARZENY, Rusinowo

Kiosk Warzywny, Zenon Witek, Postomino

KLIF SPA, Jarosławiec

KRÓL PLAZA Spa & Wellness, Jarosławiec

Firma Handlowo Usługowa SMART, Aneta Żrodowska, Jarosławiec

Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Sławno

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy RAFA, Jarosławiec

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny MARYSIEŃKA, Jarosławiec

Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny ARKA, Jarosławiec

Ośrodek Wypoczynkowy DIORA, Jarosławiec

Ośrodek Wypoczynkowy NA KLIFIE, Jarosławiec

Park wodny JAN w Darłówku

Pensjonat CONSTANS, Jarosławiec

Piekarnia, Wanda i Tadeusz JAKUBOWSCY, Sławno

Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego OLSZEWSKI I SYNOWIE, Sławno

Sklep Ogólnospożywczy, Jadwiga i Janusz Sowińscy, Postomino

Sklep Sportowy PUMA, Krystyna Grabowska, Sławno

Sklep Wielobranżowy, Robert Szczepański, Postomino

Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego, Maria i Grzegorz Sendeccy, Bobrowiczki

Zakłady Drzewne POLDAN, Zygmunt Kroplewski, Sławno

Zespół Szkół w Jarosławcu

PATRONAT:

Dziennik Bałtycki

Głos Koszaliński

Radio Koszalin

Zdjęcia i filmy z wydarzenia można znaleźć m.in na stronach:

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=GG&;Date=20111203&Category=galeria&ArtNo=828179497&Ref=PH

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=GG&;Date=20111203&Category=GALERIA&Artno=73547591&Ref=PH

http://www.youtube.com/watch?v=lwBn8mJc6cs&;feature=player_embedded

 http://slawno.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1186785,podsumowanie-biegu-mikolajkowego-w-jaroslawcu-wyniki-i-wideo,id,t.html

źródło: ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine