Udostępnij:

Przemarsz korowodu morsowego należy już do tradycji postomińskich kąpieli rozpoczęcia i zakończenia morsowych kąpieli. Na czele korowodu kapela ‘ludowa „Pieńkowianie”, a za nimi Neptun, Prozerpina, królewski orszak i poszczególne kluby morsowe wyruszyły na trasę korowodu morsowego uliczkami Jarosławca w niedzielę, 13 listopada 2011 r.

Od godziny 10.00 przy rozpalonym ognisku integracyjnym w rytm skocznych melodii w wykonaniu „Pieńkowian” przybywający morsowie i morświnki potwierdzali udział na liście obecności i przy pełnej relaksacji wymieniali wrażenia.

Kąpiel poprzedziła rozgrzewka, którą przeprowadziła morświnka Edyta Szczygielska w asyście Beaty i Joanny, po czym o godzinie 13.00 ponad setka morsów wskoczyła w zimne, morskie fale. Woda w Bałtyku miała4 stopnie Celsjusza, a temperatura powietrza była o dwa stopnie niższa.

Tym razem w kąpieli udział wzięło 135 morsów, w tym było aż 66 morświnek.


Najstarszą uczestniczką kąpieli była Danuta Zdzitowiecka ze Sławna, a najmłodszymi – siedmioletni Paweł i dziesięcioletnia Marta Zientarowie z Koszalina, którzy wraz z rodzicami tworzyli najliczniejszą, kąpiącą się rodzinę.

Wśród kąpiących się morsów w wodzie widoczni byli też samorządowcy: Jan Krawczuk –Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Mieczysław Grabowski – Zastępca Burmistrza Miasta Sławno, Edyta Szczygielska – Przewodnicząca Rady Miasta Sławno. Nie zabrakło też naszych włodarzy, którzy przybyli powitać morśów. Był Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino i jego Zastępca, tym razem nie w wodzie – Adam Drapała.

Licznie zgromadzona, opatulona ciepłymi szalami publiczność na jarosławieckiej plaży szeptała, że od samego patrzenia robi się zimno, a ci w wodzie spędzają kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut.

Kąpiel otwarcia sezonu kąpielowego 2011/2012 była już 163 kąpielą od początku powstania klubu.

Aż 7 morsowych klubów z terenu całej Polski z całą stanowczością Neptunowi potwierdziło otwierając morsowy sezon kąpielowy 2011/2012, że nie tylko nogi, pośladki i kark w morskich falach umyli, grzańca morsowego tęgo wypili, kiełbasą z rekina przekąsili i pełną relaksację z przybyłymi klubami odbyli, prosząc żeby nie szczędził na termometrach gradusów i śnieżnej pokrywy po pachy. Były to kluby: „Posejdon” Koszalin, „Sopel” Białogard, „Darłowscy Twardziele” Darłowo, „Wrocławskie Morsy” Wrocław, „Łebskie Morsy” Łeba, „Eskimos” Mielno i gospodarze spotkania Postomiński Klub Morsów „Wiking” Postomino.

W przyprowadzonym konkursie rzutu lotką do tarczy wśród kobiet zwyciężyły: Karolina Giżycka (Koszalin) przed Anną Szczesik (Sławno) i Renatą Podgórzańską (Białogard). Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jacek Kowalski (Darłowo), drugie Andrzej Rut (Sławno), a trzecie miejsce – po zaciętej dogrywce rozegranej pomiędzy: Marianem Laskowskim, Romanem Smoluchowskim, Adrianem Przybyłą i Bartoszem Runge – zajął Roman Smoluchowski (Białogard).

Tradycyjnie wśród uczestników kąpieli rozlosowano też 30 upominkowych gadżetów.

Miejscem morsowego spotkania był Ośrodek Wczasowy „Przywodny” w Jarosławcu, gdzie radości z przybycia licznej rzeszy morsów nie kryła dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszka Czarnuch, pełniąc rolę gospodarza i konferansjera podczas otwarcie sezonu kąpielowego.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali ratownicy WOPR Słupsk pod przewodnictwem Arkadiusza Jaroszewicza oraz ratownicy medyczni z firmy MedCam pod wodzą Andrzeja Ruta z Sławna. Po raz kolejny nad całością przedsięwzięcia czuwali funkcjonariusze Straży Gminnej w Postominie pod okiem Komendanta – Jarosława Kwiatka.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Postomiński Klub Morsów „Wiking”.

Sponsorami VI Otwarcia Sezonu Kąpielowego 2011/2012 Postomińskiego Kluby Morsów „Wiking” byli:
- Ciastkarnia, Wytwórnia Lodów „Taja” – Roman Tama – Jarosławiec
- Król Plaza Spa & Wellness – Ryszard Król – Jarosławiec
- Majster Serwis – Jarosław Kowalczyk – Sławno
- Megawat Polska S.C. – Kazimierz Ordon, Andrzej Ordon – Marszewo
- Ochotnicza Straż Pożarna – Wilkowice
- Sklep ABC – Adam Pruske – Pieńkowo
- Sklep Ogólnospożywczy – Jadwiga i Janusz Sowińscy – Postomino
- Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego – Grzegorz Sendecki – Bobrowiczki
- Żuchowski Piotr – Sołtys Sołectwa Jarosławiec
- morsy i morświnki, którzy przygotowali smakołyki na morsowe spotkanie

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie organizacji Otwarcia Sezonu Kąpielowego Morsów kierowane są do pracowników Centrum Kultury i Sportu w Postominie, ratowników medycznych, ratowników WOPR, funkcjonariuszy Straży Gminnej i Sponsorów, a także do wszystkich zimnolubnych uczestników przedsięwzięcia.

Kto nie był w tym dniu z postomińskimi morsami niech żałuje, bo widziała ich cała Polska, m.in. w programie 1 TVP – Teleexpres – ZOBACZ!!!, w Wydarzeniach emitowanych na antenie Telewizji Polsat, czy na kanale Polsat News.

Harmonogram Kąpieli Postomińskiego Klubu Morsów WIKING w sezonie 2011/2012

Zdzisław Ludwikowski
Agnieszka Czarnuch

Źródło: www.ckis.postomino.pl

Fotografie dostępne pod adresem (autor: p. Jurek):
https://plus.google.com/u/0/photos/116314565945307624442/albums/5675342432436394625

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine