Udostępnij:

Powiat w tej chwili już remontuje odcinek Sławno - Grzybno, a następnie w stronę Darłowa - jest to gruntowny remont drogi - wymiana asfaltu, usuwanie starego wiaduktu kolejowego, budowa wyspek spowalniających przed Sławnem.

Sporo mieszkańców powiatu, a w szczególności gminy Postomino, interweniowało w sprawie remontu całego odcinka tej drogi, aż do Jarosławca. - "To jest główny szlak turystyczny do naszych nadmorskich miejscowości" - mówi jeden z mieszkańców.

W związku z tymi apelami, Radni powiatu sławieńskiego zmienili ostatnio wieloletni plan inwestycyjny uznając, że droga Grzybno - Jarosławiec należy do newralgicznych odcinków. Powiat, jako zarządca, przygotował kosztorys remontu drogi na odcinku około 20 km (4,5 mln zł.), z zakresem m.in.: modernizacja nawierzchni, konserwacja rowów, wycinka drzew, kształtowanie poboczy.

Zarządca zabiega o uzyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych (30 % kosztów zadania), czyli z tzw. schetynówek. Decyzja jest efektem porozumienia między samorządami, które będą partycypowały w kosztach: Postomino 320 tys. zł i Sławno 180 tys. zł. Prace powinny ruszyć na początku przyszłego roku i z takim wyliczeniem, aby ich zakończenie wypadło przed rozpoczęciem nowego sezonu letniego.


Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine